Tłumaczenia online

W dobie internetu i wszechobecnej elektroniki powszechne i często stosowane jest tłumaczenie online.  Szybko i wygodnie przez internet można zlecić wycenę dokumentu do tłumaczenia, a następnie zlecić samo tłumaczenie dokumentu. Tłumaczenie online może być wykonane w internetowym biurze tłumaczeń. Klient może wysłać tekst do bezpłatnej wyceny tłumaczenia  za pomocą formularza znajdującego się na stronie www biura tłumaczeń lub drogą mailową. 

Zaletą takiej formy kontaktu z biurem tłumaczeń jest szybki kontakt z tłumaczem, bezproblemowe przesłanie online tekstu do wyceny, szybkie otrzymanie  wyceny usługi tłumaczeniowej oraz efektu końcowego, czyli tłumaczenia. Klient nie musi zatem osobiście fatygować się do biura tłumaczeń, aby dowiedzieć się jaki będzie koszt wykonania tłumaczenia i aby zlecić wykonanie tłumaczenia. Wystarczy, że wyśle w dogodnej dla siebie chwili dokument do tłumaczenia online ze swojego komputera lub za pomocą telefonu komórkowego. Tym samym klient nie musi wychodzić z domu, oszczędza swój czas i nie jest ograniczony godzinami pracy biura tłumaczeń. Tak więc jest to duże ułatwienie dla klientów. Dokument do wyceny i tłumaczenia  online można więc wysłać mailowo lub przez formularz wyceny i zlecenia np. podczas urlopu spędzanego w każdym miejscu na świecie, będąc nad morzem, czy w górach. Tłumaczenia online można wysłać również podczas drogi z/do pracy, jeśli korzysta się z komunikacji publicznej i nie prowadzi samemu samochodu. Tłumaczenia online można zlecić z każdego miejsca, w którym tylko jest zasięg internetowy.

Oprócz wielu zalet związanych ze zleceniem wyceny i tłumaczenia online, należy jednak pamiętać, że w przypadku tłumaczenia poświadczonego – przysięgłego obligatoryjnym elementem każdego tłumaczenia jest formuła poświadczająca, świadcząca o sformalizowanym charakterze tego rodzaju tłumaczeń. W tej formule tłumacz zaświadcza zgodność przekładu z dokumentem źródłowym. Formuła uwierzytelniająca zawiera informację o zgodności tłumaczenia z dokumentem źródłowym lub jakąkolwiek inną jego formą, np. odpisem, skanem, faksem, wydrukiem komputerowym, wydrukiem opatrzonym bezpiecznym podpisem elektronicznym. Tutaj należy zauważyć, że niektóre urzędy i instytucje wymagają, aby tłumaczenie było wykonane wyłącznie z dokumentu źródłowego, który jest oryginałem. Urzędy te, np. urzędy stanu cywilnego wymagają aby tłumacz przysięgły w formule poświadczającej potwierdził, że dokonał tłumaczenia danego dokumentu/ aktu na podstawie przedłożonego oryginału dokumentu źródłowego. 

W takich przypadkach tłumaczenie online też jest pomocne klientom. Klient może wysłać dokument źródłowy online, w celu wyceny tłumaczenia, w celu uzgodnienia terminu wykonania tłumaczenia oraz jako podstawę do tłumaczenia. Ma jednak obowiązek przedłożyć tłumaczowi oryginał dokumentu źródłowego nawet tuż przed odbiorem wykonanego tłumaczenia, aby tłumacz sprawdził, czy oryginał zgadza się przesłanym przez klienta dokumentem online.

Tak więc do wyceny i do tłumaczenia online można wysłać każdego rodzaju dokument. Tłumaczenie online można wykonać na podstawie skanu, czy zdjęcia. Można wykonać tłumaczenia online zarówno zwykłe jak i przysięgłe. W przypadku tłumaczeń przysięgłych , gdy w formule wymaga się od tłumacza wpisu, iż dokonał tłumaczenia na podstawie oryginalnego dokumentu źródłowego, należy przedłożyć tłumaczowi oryginał dokumentu źródłowego. 

Do wyceny tłumaczenia oraz do tłumaczenia online najczęściej można wysyłać następujące dokumenty:
korespondencje mailowe, CV, listy motywacyjne, oferty handlowe, publikacje naukowe, strony www i wiele innych. 

Tłumacz online wykona tłumaczenia i wyśle bezpośrednio do klienta, nie trzeba również tracić czasu na odbiór tłumaczenia online osobiście. Zwykle są to tłumaczenia zwykłe, które nie są opieczętowane i podpisane pieczęcią tłumacz przysięgłego. Jeśli do tłumaczenia online przyślemy dokumenty, które wymagają tłumaczenia przysięgłego, to również otrzymamy mailem tłumaczenie, ale tylko w zapisie PDF lub JPG lub zostanie ono odesłane do klienta w formie oryginału drogą pocztową lub usługą kurierską

Wydaje się, że wycena tłumaczenia  i tłumaczenie online posiadają bardzo dużo zalet: bez wychodzenia z domu, oszczędzamy czas, nie stresujemy się, że nie zdążymy przed zamknięciem biura, szybka wycena usługi tłumaczenia i szybka, profesjonalna obsługa klienta. Tak więc polecamy korzystanie z usługi tłumaczenia online !!!

WYŚLIJ  DOKUMENTY  DO BEZPŁATNEJ  WYCENY,

którą otrzymasz do 2-3 h ( w godzinach pracy biura )